Dieta kontra trądzik!

139Zastanawia mnie jedno. Dlaczego tak wiele osób borykających się z trądzikiem polega wyłącznie na kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej i zabiegach u kosmetyczki? Moim zdaniem najlepszym sposobem na trądzik jest zmiana stylu życia!

Jesteś tym, co jesz!

Pewnie każda z Was słyszała to hasło.. Do tej pory traktowałam je jako przestrogę. Chyba każdy z nas wie, że nie tyje się z powietrza… a od za dużej ilości jedzenia, a zwłaszcza tego niezdrowego, obfitującego w tłuszcze trans i cukier! Tak samo jest z naszą cerą. Pryszcze nie biorą się znikąd. Oczywiście na pojawienie się trądziku maja wpływ predyspozycje genetyczne, środowisko, stres itd., ale jedzenie również! Poniżej znajdziecie listę produktów, które mogą przyczyniać się do powstawania trądziku.

 • Mleko i nabiał – zawarty w tych produktach hormon pobudza pracę androgenów odpowiedzialnych za nadmierne wydzielanie sebum
 • Ostre przyprawy – zwiększają wydzielanie soku trzustkowego, który działają drażniąco na wątrobę. W wyniku nieprawidłowej pracy wątroby wszystkie związki toksyczne, które powinny zostać usunięte z organizmu trafiają do obiegu. Organizm próbuje się ich pozbyć przez skórę, co przyczynia się do powstawania wielu problemów skórnych – trądziku czy atopowego zapalenia skóry.
 • Gluten – zaburza metabolizm cynku oraz nasila powstawanie stanów zapalanych.
  Cukier – pogłębia zmiany skórne
 • Fast foody oraz produkty wysokoprzetworzone – zawierają mnóstwo soli, barwników i konserwantów, które działają drażniąco na skórę i powodują powstanie zapalnych wysięków.

Oczywiście nie zagwarantuje Ci, że wyeliminowanie wspomnianych produktów pomoże również Tobie. Niemniej jednak zachęcam do odstawienia ich na jakiś czas, np. 2 tygodnie. Myślę, że jest to wystarczająca ilość czasu aby stwierdzić czy dany składnik szkodzi Twojej cerze.

Co jeszcze można zrobić aby pokonać trądzik? 

 • unikać używek
 • zadbać o odpowiednią ilość snu
 • pić dużo wody
 • brać tabletki na trądzik

No właśnie jak to jest z tymi tabletkami? Czy rzeczywiście pomogą nam pokonać problemy z cerą? Na rynku można znaleźć całe mnóstwo takich preparatów. Najbardziej popularny to Visaxinum. Chyba każdy z nas widział reklamę, w której pada słynny tekst: myjesz, szorujesz, wyciskasz….. To właśnie pod jej wpływem wiele osób zdecydowało się na 141zakup tych tabletek. Kuszący mógł okazać się również skład, w którym znajdziemy wyciąg z fiołka trójbarwnego. Fiołek trójbarwny to roślina, która od zarania dziejów jest znana ze swoich właściwości oczyszczających oraz normalizujących.

 • zwalcza nadmiar toksyn i wolnych rodników odpowiedzialnych za powstawanie trądziku
 • usprawnia pracę układu hormonalnego
 • koi stany zapalne
 • zmniejsza widoczność porów i zaskórników

Nie mniej jednak przed zakupem tabletek na trądzik warto zapoznać się z opiniami na ich temat. Wystarczy wpisać w Google hasło: Visaxinum opinie i przeczytać, co na temat tego preparatu mają do powiedzenia osoby, które miały okazję go przetestować. W ten sposób unikniemy nietrafionego zakupu oraz ewentualnego pogorszenia kondycji naszej cery.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *