Ile kosztuje dojazd do pracy za granicą?


Bardzo wiele Polek i Polaków zastanawia się w obecnych czasach nad wyjazdem do pracy do państw takich jak Niemcy, Francja, Holandia, Belgia czy Wielka Brytania w celach zarobkowych.

O dziwo zjawisko wyjazdów zarobkowych do pracę za granicę do państw zachodniej Europy dotyczy obecnie nie tylko osób najmłodszych (w wieku od 18 do 30 lat), ale coraz częściej również osób starszych w wieku 50, 55, a często nawet 60 lat. Dlaczego tak wiele starszych ludzi z Polski decyduje się na pracę za granicę?

Powody są przede wszystkim ekonomiczne. Niestety przyszłe oferowane emerytury dla osób po 60 roku życia są zbyt niskie żeby starsze osoby mogły za nie godnie i komfortowo żyć. Dlatego też coraz więcej bardziej zaradnych starszych osób decyduje się na robienie kilkudziesięciu tysięcy złotych do swoich przyszłych emerytur. W ciągu zaledwie jednego roku pracy są w stanie odłożyć nawet 50 tysięcy złotych pracując za najniższą krajową oferowaną w Niemczech lub Holandii.

Ile w takim razie kosztuje transport busem do pracy za granicę? Przewozy do Niemiec kosztują obecnie od 250 złotych za przejazd w jedną stronę. Przewozy do Holandii są trochę droższe z powodu większej odległości – zaczynają się od 350 złotych w górę.

Zobacz polecane: busy do niemiec.