Odchudzanie a odpowiedni stan zdrowia

indeksJeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy stosując jakiekolwiek diety to musimy koniecznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeżeli jednak mamy inne schorzenia, to oprócz lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, trzeba koniecznie skonsultować się ze swoim lekarzem specjalistą. Wykonanie przynajmniej podstawowych badań da nam możliwość podjęcia decyzji o tym, czy możemy i ewentualnie jakiego typu dietę należy zastosować, aby pozbyć się nadwagi. Lekarz może doradzić lub odradzić stosowanie wybranej diety. Często zaleca skontaktowanie się z dietetykiem. Dbając o zdrowie swojego pacjenta powinien pouczyć go, że stosowanie „diety cud” niestety nie przynosi spodziewanych efektów. A także uświadomić, jakie skutki uboczne może ona powodować. Wśód najczęściej występujących są:
-osłabienie,
-problemy z trawieniem,

-wszechobecny głód,

-huśtawka nastrojów,

i jeszcze wiele innych dolegliwości, które będą rzutowały na życie towarzyskie i zawodowe.

Lekarz powinien także uświadomić pacjenta, że dieta „cud” daje prawie natychmiastowe rezultaty, ale ciało zacznie magazynować tłuszcz i pojawia się efekt „jo-jo”. Powodem takiego stanu jest fakt, że dieta restrykcyjna to szok dla organizmu nawet najzdrowszego. Tempo metabolizmu spada, następuje wzmożone łaknienie, które spowodowane jest nieustannym myśleniu o jedzeniu.

Rozwiązaniem dla powyższych problemów jest spotkanie z dietetykiem, który doradzi jaką możesz stosować dietę, ułoży również odpowiednie dla twojego organizmu menu tak, żeby nie trzeba było się „katować” a efekty chociaż przyjdą po dłuższym czasie, będą na pewno zadawalające.


   2 komentarze


 1. Kaczorra
    18 lutego 2016

  Bardzo fajny wpis 🙂 do odchudzania należy podejść profesjonalnie, w innym przypadku można sobie zaszkodzić.

  • Chriska
     31 marca 2016

   Zgadzam się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *