Zdrowa i szczupła

metabolizm1Jeżeli by się zastanowić jak powinna wyglądać obecnie współczesna kobieta, to od razu nasuwa się odpowiedź „zdrowo – szczupła”. Szczupłą sylwetkę powinna zawdzięczać ćwiczeniom fizycznym i odpowiedniej diecie. Nie wszystkie kobiety mają takie predyspozycje wrodzone. Dążenie do doskonałości dla wielu kobiet oznacza poddawanie się operacjom plastycznym i ostrym dietom. W pogoni za idealną sylwetką kobiety często przestają panować nad swoim wyglądem. Stają się nierzadko jakby karykaturą siebie samej. „Katowanie się” coraz to modniejszymi dietami bez porozumienia z lekarzem lub dietetykiem nie pozostaje bez znaczenia dla zdrowia. W pogoni za sylwetką modelki, sztucznie kreowanej i przesadnie wychudzonej, doprowadza kobiety do anoreksji a w najgorszym wypadku do śmierci.
Do przesady wychudzone anorektyczne sylwetki kobiet (modelka Twiggy) to następne „kanony” piękna kobiety. Dziecięce rysy twarzy, bez widocznych „atrybutów” kobiecości. Stały się na pewien czas kanonami piękna!
Obecne czasy to moda na wychudzone kobiety o długich i szczupłych nogach, wystających kościach biodrowych, widocznych kościach obojczyka .
Śledząc ostatnie doniesienia odnosi się wrażenie, że „szykuje” się powrót do normalności. Ciekawa staje się również różnorodność wyglądu. Miejsce w tym kanonie piękna mają kobiety o rozmiarze SL jak i XL i plus size. Modny staje wygląd naturalny i pełen kobiecości. Wszystko zmierza ku temu, aby piękna kobieca sylwetka ponownie stała się modna, a naturalny urok a co za tym idzie, spojrzenie z zachwytem płci odmiennej, powodowało przyspieszone bicie serc.


   2 komentarze


 1. Olka_Smile
    29 lutego 2016

  Naturalny wygląd to podstawa! Jak patrzę na niektóre kobiety, to słabo mi się robi….

  • Waleria
     9 marca 2016

   Zgadzam się. Pracuje i obcuje na co dzień głównie wśród mężczyzn. I jedyne co mogę napisać, to: kobiety postawcie na naturalność. Ona idealnie sprawdzi się w każdej sytuacji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *