Kuchnie letnie ogrodowe
Wypoczynek we własnym ogródku, na świeżym powietrzu, kojarzy się ze stołem, kilkoma krzesełkami i grillem ogrodowym. Jednak coraz częściej pojawiają się przy domach, na tarasach i w ogrodzie, kuchnie letnie ogrodowe.
Stworzenie małej praktycznej kuchni na zewnątrz jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie, gdy dopisuje piękna aura. Pozwala ona na przygotowywanie małych przyjęć, spotkań, rodzinnych obiadów i wieczorów ze smacznymi kolacjami.
Kuchnie ogrodowe przybierają wiele form.
Dostępne są modułowe kuchnie, składające się z elementów, które można dowolnie łączyć. Są to użyteczne meble (w większości na kółkach), wykonane z materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne. Godny polecenia jest laminat HPL. To bardzo trwałe tworzywo, termoutwardzane i wielowarstwowe, nie wymagające dodatkowej impregnacji i specjalnej pielęgnacji. Podobnie trwały jest dekton stosowany przy produkcji materiałów porcelanowych oraz szklanych.
W sprzedaży są też pojedyncze kuchnie zawierające, np. zlew, poręczne półki i blat roboczy. To idealne uzupełnienie wolnostojącego grilla. Taki zestaw można szybko zdemontować i schować w garażu.
Często także kuchnie w ogrodzie budowane są na indywidualne zamówienie. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu można dopasować stylistycznie kuchnię ogrodową do otoczenia i wyglądu domu. Ta forma pozwala na wybudowanie grilla, pieca do pizzy, zabudowanie innych sprzętów kuchennych w jednej bryle. Jest trwała, a przy dodatnich temperaturach można z niej korzystać nie tylko w okresie letnim.
Podstawowym wyposażeniem letniej kuchni ogrodowej jest grill. W zależności od potrzeb może być przenośny (np. na kółkach), może być wbudowany w cały ciąg kuchenny lub też być osobną budowlą. Modne i fantastycznie sprawdzające się na zewnątrz są też piece do pizzy, do pieczenia chleba, oraz wędzarnie.
Przy projektowaniu takiej kuchni pojawia się opcja budowy kominka na zewnątrz. To sprawia, że impreza w ogrodzie może trwać całą noc, bez względu na temperaturę.
Kuchnie letnie ogrodowe warto ustawiać i budować pod zadaszeniami. Może to być już istniejący taras z dachem. Dobrym rozwiązaniem jest też wiata, którą można dowolnie zagospodarować, albo duża wolnostojąca altana.
Sprawdź: https://qgesto.com/